evde eğitim ve el işi

Bu yazıda sizlerle çocuğunuzu evde eğitirken yapabileceğiniz ve bizim uyguladığımız yöntem ve etkinlikleri bulacaksınız. Akarslan Akademi youtube kanalımda da paylaştığım görüntüleri izleyip kanala abone de olursanız sevinirim. İyi seyirler:

Çocuğunuz sürekli soru soruyorsa ne yapıyorsunuz? Cevap vermeli miyiz? Araştırmaya mı yönlendirmeliyiz? Nasıl olsa okulda öğrenir deyip geçiştirmeli miyiz? Hele size etraftaki yazıları göstererek bu ne, burada ne yazıyor? diye soruyorsa… Okul öncesi okuma yazma öğretimi çalışmamızı sizlerle paylaşıyorum. Bu kartları bu siteden indirebilirsiniz.

Yine bu sitede evde oyuncak yapımı ile ilgili bölümümüzü de bu bağlantıya tıklayıp görebilirsiniz.

Çocuğunuzla herhangi bir oyuncağı alıp kağıt versiyonunu üç boyutlu yapabilirsiniz.

Evde el işi ve eğitim oynatma listeme eğitici oyuncaklar serisinin ikinci videosunu Akarslan Akademi youtube kanalıma ekledim. Birincisi somut matematik oynatma listesinde. Çocuklarınızı tablet ve telefonlardan uzak tutarken en az onlar kadar eğlendirecek oyun ve oyuncakları size tanıtmaya devam edeceğim. İyi seyirler.

1 Yumurta, 1/2 bardak yoğurt, 1/2 bardak yağ, ele yapışmayacak kıvama kadar un, bir paket kabartma tozu, çay kaşığının ucuyla tuz. Yoğur bir güzel. Şekiller, harfler, örgüler… derken Utku, annesinin tarifini yazıp uyguladı ve tamamen kendi üretimi poğaçasını afiyetle yedik. Herkesin, çocuklarının böyle güzel günlerini görmesi dileklerimle…

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.