Hakkımda-About Me

Merhaba! Nasılsınız? Hoşgeldiniz. Ben Kenan AKARSLAN. İngilizce Öğretmeniyim. En son Eylül 2014’te Yüreğir Mehmet Akif İnan Anadolu Lisesinde görev yaptım. Şu an Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde ingilizce okutmanı olarak görevime devam ediyorum. Çukurova Üniversitesi’nde İngiliz Dili Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisansıma devam etmekteyim.

Amacım, bu site aracılığıyla bilgilerimi sizlerle paylaşmak. Siteyi ingilizce eğitimi ağırlıklı planladım, yanında da kendimce bir şeyler paylaşacağım. Hep aynı konu sıkıcı olur şimdi. O yüzden sloganımı English and More … (İngilizce ve Dahası …) olarak seçtim.

“Akarslan’s Affixionary: Kelimeleri Böl ve Yönet” adında İngilizce-Türkçe, köklerine göre sınıflandırılmış sözlüğün yazarıyım. Kelime öğretiminde ve öğreniminde kolaylık, kalıcılık ve güçlü tahmin yeteneği kazandırmayı amaçlayan kitabıma karşı ilgi beni son derece mutlu ediyor. Amaçlarımdan biri de zaten insanları dil öğrenme zahmetinden mümkün olduğunca kurtarmak.

akarslans-affixionary

 

Çok değerli dostum Onur CEYLANLI ile yazdığımız benim ikinci kitabım, onunsa ilk kitabı olan READING PASSAGES in ENGLISH for EVERYBODY from A.1 to C.2 (HERKES için İNGİLİZCE OKUMA PARÇALARI A.1’den C.2’ye) basıma hazır durumda.

Bundan sonra da hedefim benzeri olmayan ürünler ortaya koymaktır. Kafamda bir iki kitap projem daha var, hatta başladım bile. Birşey yapmadan duramam pek.

Tokatlıyım, yani eskiden Tokatlıydım. Evlendim, şimdi Adanalı oldum 🙂 İki oğlum var. Utku ve İlke. Utku’ya ingilizce öğrettim, herşeyi anlıyor da konuşurken daha çok Türkçeyi tercih ediyor. İlke’ye de öğreteceğim. Büyüyünce “Ya, baba sağol, bizi en azından İngilizce derdinden kurtarmışsın” deseler mutlu olurum.

Bu kadar bilgi yeter bence. Dilerim paylaşımlarımdan memnun kalırsınız. Farklı bir şeyler yapmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yapmayı, beğendiklerinizi paylaşıp yaymayı unutmayın. Reklam olsun biraz:)

Tekrar hoşgeldiniz, hep beklerim kenanakarslan.com’a.

Kenan AKARSLAN

İngilizce Öğretmeni

Herkesin işine yarayacak ücretsiz görüntüleri de paylaşıyorum. Örnek için burayı TIKLAYIN

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.