İngilizce Kendini Tanıtma Konusunda Merak Edilenler

İngilizce dilini öğrenirken veya öğrendikten sonra ilk yapmanız gereken şey, ingilizce kendini tanıtma konusunda yeterince dil bilgisine sahip olmak ve kendinizi İngilizce tanıtmayı başarılı bir şekilde tamamlamaktır.

Yabancı bir ülkeye eğitim amacıyla, iş amacıyla veya seyahat amacıyla çıktığınızda insanlarla konuşmak için mutlaka bu konuya önem göstermeniz gerekir. İnsanlar ilk olarak sizlerle konuşmaya başlamadan önce yaşınız, adınız, mesleğiniz hakkında sorular sorarak kendinizi tanıtmanızı isteyeceklerdir. Bu yüzden bu konuda sık sık pratik yapmanız ve sizlere yöneltilebilecek tanıtma sorularına doğru İngilizce cevap cümleleri hazırlamanız gerekir. İngilizce dilini öğrenmek için seçmiş olduğunuz platform sizlere öncelikle gündelik İngilizce bilgisi hakkında destek olmalıdır. Acil durumlarda ilk ihtiyacınız olan şey gündelik İngilizce bilgisi olacaktır. İngilizce dilini öğretirken bu yüzden mutlaka İngilizce temel kavramlar konusundan başlanmalı ve kendinizi tanıtma konusuna önem verilmelidir. Kendinizi tanıtırken kuracağınız cümlelerde yer alan zaman tenslerine dikkat etmelisiniz. Çünkü geçmiş zamandan bahsedeceğiniz için kullanacağınız fiillerde zamana göre uygun olarak çekimlenebilmelidir. İngilizce dili öyle iki ayda veya üç ayda öğrenilebilecek kolay bir değildir. Yalnız İngilizce öğrenmek için seçmiş olduğunuz kurum ve o kurumun sizlere aktaracağı başarılı öğrenme teknikleri ile başarılı bir İngilizce öğrenme süreci yaşayabilirsiniz. İngilizce öğrenmek hayatınızda bir dönüm noktası haline gelecek. Her alanda İngilizce bilmeyen insanlardan bir adım önde olmanızı sağlayacak bir eğitim olacaktır. Örneğin bir iş başvurusunda İngilizce dili bilip bilmediğimiz sizlere yöneltildiğinde ve iyi derecede bildiğinizi işaretlediğinizde mutlaka görüşmeye çağırılacaksınızdır. Görüşme boyunca yani bir nevi mülakat olan bu durumda hem Türkçe hem de İngilizce sorular sorularak İngilizceyi gerçekten iyi anlamda biliyor olup olmadığınız kontrol edilecektir. Mülakat sonunda başarılı olur ve sorulan İngilizce sorulara doğru cevaplar verirseniz, işe alınma şansınız doğal olarak da artacaktır.

Teknoloji çağında olmamız ve birçok alanda aktif olarak internetten yararlandığımız şu günlerde İngilizce eğitiminizi de internetten almak istemez miydiniz? İyi ve kalıcı bir öğrenme ile ana dili İngilizce olan eğitmenler aracılığıyla İngilizce öğrenecek ve bu fırsatı hayatınız boyunca kullanabileceksiniz. İngilizce öğrenmek demek yalnızca anlıyorum ama konuşamıyorum demek değildir. İngilizce biliyorum demek hem İngilizce yazabilmek hem de İngilizce konuşabilmekte demektir. Birde İngilizce kelimeler kullanılırken mutlaka yazıldığı gibi okumamanızı tavsiye ederim. Bunun içinde yapmanız gereken tek şey pratik yapmak ve karşınızda İngilizce bilen bir rehber kişiyle İngilizce öğrenimini sağlamanızdır. İnsanların öğrenme ve anlama seviyeleri birbirinden çok farklı olduğu için onlara aynı ortamda ve farklı seviyelerde olan insanlarla İngilizce eğitimi vermek saçma, zaman ve para kaybına neden olabilecek bir durumdur. Bu yüzden İngilizce öğreniminizi İngilizce kurslarından almanız sizlere faydası olacağı kadar zararı da olacaktır. İngilizce kursları ayrı ayrı seviyelerdeki insanlarla aynı sınıf ortamında bir öğrenim sağlamak isteyecektir. Fakat bu durumda İngilizce öğrenme süreci oldukça uzayacaktır. Anlamadığınız bir konuda cesaret edip, diğer insanların içerisinde ben bu konuyu anlamadım demek sizin için zor olabilir. Bunun yerine karşılıklı ve konuşarak dersler alabileceğiniz bir kurumu seçmeniz size fayda sağlayabileceği gibi, İngilizce öğrenme sürecinizi sağlıklı kılacak, kalıcı hale getirerek eğlenceli bir durumda İngilizce öğrenmenize oldukça büyük bir katkı sağlayacaktır.

Daha iyi şartlarda daha uygun fiyat listeleri ve kalıcı bir öğrenim tekniği ile İngilizce öğrenmek için hemen buradan gerekli yardımı alarak, İngilizce öğrenim süreci için büyük bir adım atabilirsiniz. istediğiniz her an alabileceğiniz konuşarak ve pratik yaparak öğrenebileceğiniz dil bilginizi geliştirmek, kalıcı hale getirmek için kendinizde bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz. İngilizce neredeyse ilkokul yıllarından beri hayatımızda olan ve ne yazık ki ülkemizde fazla önem verilmeyen bir dil olmuştur. müfredata göre hareket edildiği için ve ezberci bir yöntem ile öğrenim sağlandığı için kalıcı olmayan bu dili en baştan tam anlamıyla öğrenmek sizin elinizdedir. Öğrenim hayatınızın neredeyse her yılında karşınıza çıkan İngilizce dili hakkında sanırım az çok birkaç bilgiye sahipsinizdir. Gelin bu bilgilerinizi tazeleyerek üzerine yenilerini ekleyin! Bunun için yapmanız gereken tek şey İngilizce eğitimi veren online siteler arasından en doğru olanını tercih etmenizdir. Doğru olanını nasıl bulabileceğiniz konusunda ise size birkaç tüyo verebilirim. Öncelikle tercih etmiş olduğunuz sitenin sizlere hangi yöntem ve hangi teknik ile İngilizce öğretiyor olabilme konusunu araştırmalısınız. Daha sonra bu sitenin daha önce başarılı mezun öğrenci sayısını bilmelisiniz. Eğer güven duyduysanız gerekli işlemleri başlatarak, hemen üyelik işlemlerini de tamamladıktan sonra öğrenime başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.