evde eğitim ve el işi 2

Yazımızın 1. bölümü epey uzadı. 2. bölümü yazma gereği duydum. Birinci bölümü sitemizde bulabilirsiniz. Bu yazıya yaratıcı çizim etkinliği ile başlıyoruz…

Evde el işi ve evde eğitim serimizin İlke’yle hazırladığımız bu videosunda hiçbir hazırlık gerektirmeden çocuğunuzla oynayabileceğiniz ve onun yaratıcılığını ve farklıyı görme gücünü geliştirebilecek bir oyun. Yaşına göre sorumluluğu çocuğunuza verebilirsiniz. Örneğin siz karalayıp onun bir resim görmesini ve çizmesini sağlayabilirsiniz. Farklı oyun fikirleriyle de karşınıza geleceğiz. İyi seyirler.

2. videomuz: evde çocuğunuzla üçgen kullanarak yaratıcı çizim oyunu

İlke’yle hazırladığımız bu oyunda sadece üçgenler var. İstediğiniz kadar üçgen çizip oynayabilirsiniz. Başımızdaki duyu organlarını ve diğer öğeleri öğretirken bu oyunla yeni sıfatlar öğretebilir, küçük dokunuşların bir yüzün ifadesinde, görünüşünde ne kadar değişiklik yapabileceğini farkettirebilirsiniz. Büyüdüğünde kendi çizimlerini de etkileyecektir bu. Detayları daha hızlı farkedecek ve belki de sosyal ilişkilerini bile geliştirebilecektir. İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.