çöp adam ve gülen yüzlerle ingilizce kelimeler

Bu yazımızda ingilizce sıfat ve fiillerin kolayca çizimini göstereceğiz. Çöp adam ve gülen yüzlerle ingilizce öğrenirken kullanabilirsiniz, ingilizce öğretirken sınıfta hızlıca çizip öğrencilerinize öğretebilirsiniz.

özellikle ingilizce öğretmenleri için ders içinde bir kelimeyi öğretebilmelerini kolaylaştırmak için çöp adamlarla nasıl bir fiil, sıfat veya isim anlatılabilir paylaşımlarım olacak. Şimdilik 20 fiille başlayalım paylaşıma. Bu fiillerin sayısını artıracağım. Özellikle sıfatları ekleyeceğim. Derslerde işinize yaraması dileklerimle.

Bu videodaki kelimelerin ingilizcesi ve türkçesi: run: koşmak, walk: yürümek, jump: atlamak, zıplamak, dive: (su vs.) dalmak, sit: oturmak, stand: ayakta durmak, dikilmek, climb: tırmanmak, carry: taşımak, catch: yakalamak, throw: fırlatmak, cook: pişirmek, cut: kesmek, dance: dansetmek, die: ölmek, drive: (araba) sürmek, accept: kabul etmek, achieve: başarmak, fly: uçmak, eat: yemek, fall: düşmekY

İyi seyirler.

Önemli Not: Fiil ve sıfatların tarayıcıdan geçirilmiş halini indirmek isterseniz yazının sonundaki resimleri indirebilirsiniz.

Çöp adamlarla fiiller serimizin ikinci videosu birinci bölüme yoğun ilginizden dolayı yayında. Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Daha fazla desteğinizi bekliyorum. Kanala abone olarak, beğenerek, yorumlarla eleştirerek ve tabii ki paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz. 20 eğlenceli fiille sizi başbaşa bırakıyorum.
Bu videodaki kelimelerin ingilizcesi ve türkçesi: think: düşünmek, speak: konuşmak, take: almak, arrive: ulaşmak, leave: bırakmak, ayrılmak, read: okumak, listen: dinlemek, search: aramak, araştırmak, ask: sormak, istemek, let: izin vermek, help: yardım etmek, call: aramak, çağırmak, seslenmek, show: göstermek, write: yazmak, draw: çizmek, pay: ödemek, repeat: tekrar etmek, change: değişmek, dönüşmek (into), follow: takip etmek, izlemek, stop: durmak, open: açmak, close: kapa(t)mak İyi seyiler.

Çöp adamlarla fiilleri anlattığım serinin üçüncü videosu. Kanala abone olarak, beğenerek, yorumlarla eleştirerek ve tabii ki paylaşarak katkıda bulunabilirsiniz. 60. fiile kadar 20 eğlenceli fiille daha sizi baş başa bırakıyorum. İyi seyirler.

Bu videodaki ingilizce kelimelerin türkçeleri: break: kırmak; burn: yakmak; boil: kaynamak; choose: seçmek; sleep: uyumak; dream: rüya görmek; fight: kavga etmek; grow up: büyümek; hang: asmak; lie 1: yalan söylemek; lie 2: uzanmak; ride (a horse): (at vs.) sürmek; buy: satın almak; sell: satmak; pay (money): (para) ödemek; sing (a song): (şarkı) söylemek; swim: yüzmek; tear: yırtmak; wake up: uyanmak; get up: kalkmak; put on= wear (a t-shirt): (t-shirt) giymek, giyinmek; fish: balık tutmak

EN: you can use these pictures in your classrooms, they are easy to draw, needs ne preparation. Enjoy!; TR: Sınıf içinde hiçbir hazırlık yapmadan kullanabileceğiniz basit ve hızlı çizimlerle ingilizce sıfatları kolaylıkla anlatabilirsiniz. İyi seyirler.

Çok basit geometrik şekiller aslında çevremizde gördüğümüz nesnelerin içinde saklıdır. Bu şekilleri görmeyi başarırsak temel çizim anlayışını kazanıp daha karmaşık çizimlere gidebiliriz. Bu videoda pek çok kişinin çizmekte zorlandığı bisikletin çizimi basitten zora çizilerek gösterilmiştir. İyi seyirler.

Serimizin ikinci videosu çöp kamyonu basitçe nasıl çizilirle ilgili. Yine temel şekillerle başlayıp adım adım üç boyutlu izlenimi verecek şekilde çizimimizi geliştiriyoruz. Burada amaç yine gerçek nesnelerde temel şekilleri görüp resmimize aktarabilmek. Gerisi kendiliğinden ve bol bol çizerek gelir. Süslemek de size kalmış. İyi seyirler.

Fiil ve sıfatların tarayıcıdan geçirilmiş halini indirmek isterseniz aşağıda bulabilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.