ingilizce öğreten oyun program site

Bu yazıda sizlere ingilizce öğrenme ve öğretme amaçlı program, oyun ve siteleri tanıtacağım. Tanıtırken bunların ücretsiz olması yanı sıra gerçekten etkili olmaları açısından seçmeye çalışacağım. İngilizce kelime bilginizi geliştirmenin yanı sıra gerek ingilizce telaffuzunu geliştirmek gerekse dinleme, konuşma, yazma ve okuma gibi ihmal edilmemesi gereken becerilerinize de hitap edecek tavsiyelerim olacak. İyi seyirler.

  1. trace effects ücretsiz interaktif oyunuyla ingilizce öğrenin veya ingilizcenizi geliştirin

Amerikan Büyükelçiliğinin ücretsiz hizmeti olan Trace Effects oyunuyla ingilizcenizi geliştirebilirsiniz.

2. konuşmanızı test edebileceğiniz yazmayı hızlandırabileceğiniz site

Bu videoda konuştuğunuzu birçok dilde yazıya geçiren çok kullanışlı bir web sitesi olan speechnote.co’yu tanıtıyorum. İngilizce konuşmayı öğrenirken, doğru telaffuz ediyor muyum diye merak ediyorsanız ya da ingilzce bir metni hızlıca yazıya geçirmek için kullanabileceğiniz bir site. Ben çok yararlandım. Tavsiye ederim. İyi seyirler.


3. ingilizce telaffuz sesletim fonetik alfabesi siteler tanıtımı

Fonetik alfabesini öğrenmek cümlelerinizin telaffuzunu dinleyebilmek ve hatta mp3 olarak indirebilmek için kullanabileceğiniz yararlı web siteleri ve diğer kaynaklar. Özellikle ingilizce kelimeleri doğru telaffuz etmek isteyenler için harika önerilerim var bu videoda. İyi seyirler.

4. konuşma speaking programı ve sitesi tanıtımı ve speaking yarışması MyET

Bu videoda sizlere MyET programını genel olarak tanıtıyorum. Program internet üzerinden çalışıyor ve web sitesinden indirebiliyorsunuz ücretsiz olarak. Sizin için bir de konuşma yarışmasına katıldım. İyi seyirler.


5. hızlı test ve quiz hazırlama sitesi QUIZLET tanıtımı

Özellikle yabancı dil öğrenen öğreten herkesin faydalanabileceği hızlı basit ve kişiselleştirilmiş test ve sınav hazırlama sitesi tanıtımı. Çok işinize yarayacak özellikle kelime öğrenirken. İyi seyirler.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.