video ve film hileleri

Telefonunuzda veya bilgisayarınızda kullanacağınız basit programlarla veya basit hilelerle kendi ilginç video efektlerinizi yaratabilirsiniz. İşte benim denemelerim.

yazı tahtasında harekete geçen çizgi araba

Video hileleri çalışmalarımdan yazı tahtasında normal bir çizimken hareketlenen arabayı paylaşıyorum sizlerle. İyi seyirler.

t-rex in my house visual effect evimdeki t-rex video hilesi

Shotcut programı kullanarak yaptığım evimdeki t-rex video hilesi. Shotcut’ta nasıl yaptığıma dair ekran görüntüsüne bakarak kullandığım filtreleri görebilirsiniz. Sadece en üstteki videoda maske uygulamam görünmüyor.

gözlerden lazer ışını çıkararak oyuncak patlatma video hilesi

Bu video hilesinde İlke gözlerinden lazer çıkararak oyuncaklarını patlatıyor. Süper güçlü olunca ve Corona’dan evde kalınca canı sıkılan bir süper kahraman ne yapar? 🙂

videoda nesneleri takip eden yazı hilesi

Bu videoda ‘this is an elephant’ yazısı hareketli fili takip ediyor. Shotcut programında yaptım. İyi seyirler.

garip bir tanışma: Utku meets himself; a weird meeting: Utku meets himself

garip bir tanışma a weird meeting: Utku bu videoda kendisiyle tanışıyor. O yüzden garip bir durum. Utku meets himself in this video. That’s why it is weird.

İlke and animals in English

Bu video hilesinde/efektinde hayvanların ingilizce adlarını İlke’yle öğreniyoruz.

evde çocuğunuzla arka plan yok ederek kendi filminizi yapın

Evde çocuğunuzla arka plan yok ederek kendi filminizi yapın. Shotcut programını indirmeniz gerekmektedir. Başlamadan önce biraz programı karıştırırsanız işiniz hızlanabilir. Kendi arka planı yeşil videonuzu evinizdeki bir battaniye ya da çarşafla iyi ışık alan bir yerde çekebilirsiniz.

Sadece kamerada görülebilen hayalet çocuk hilesi

Bu video hilemiz de eğlenceli. Çıplak gözle görülemeyen çocuğu telefonla yakalıyoruz. Korku filmlerinde kullanılabilir bir hile 🙂

Kontrolden çıkan akıllı telefon hilesi

Bu hileyi de kolayca çözeceksiniz. Pamuk prensesteki “Ayna ayna söyle bana…” repliğinin akıllı telefon versiyonu. Ama bu ayna biraz isyankar ve kendini beğenmiş.

Deniz kabuğunu yok etme hilesi

Buradaki hileyi kolayca çözeceksiniz. Deniz kabuğunu elimle itmeme rağmen, telefonu çektiğimde hala orada olduğunu göreceksiniz.

Stop motion hilesi

in, on, at, near, under, next to, across, above prepositions ve şimdiki zaman cümleler

Stop motion yani durdur çek oynat ile video hilesiyle yer yön edatları yani prepositions of movement and place in, on, at, near, next to, above, below, under, across, through şimdiki zaman yani present continuous cümleler içinde sunuluyor. İyi seyirler.

Başka hile ve efektler için oynatma listesinin tamamı. Aşağıdaki pencerenin sağ üstüne üç çizgi var oradan video seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.