Hakkımda-About Me

Kenan hoca kimdir?

Merhaba! Nasılsınız? Hoşgeldiniz. Ben Kenan AKARSLAN. İngilizce Öğretmeniyim. Amacım, bu site aracılığıyla bilgilerimi sizlerle paylaşmak. Siteyi ingilizce eğitimi ağırlıklı planladım, yanında da kendimce bir şeyler paylaşacağım. Hep aynı konu sıkıcı olur şimdi. O yüzden sloganımı English and More … (İngilizce ve Dahası …) olarak seçtim.

“Akarslan’s Affixionary: Kelimeleri Böl ve Yönet” adında İngilizce-Türkçe, köklerine göre sınıflandırılmış sözlüğün yazarıyım. Kelime öğretiminde ve öğreniminde kolaylık, kalıcılık ve güçlü tahmin yeteneği kazandırmayı amaçlayan kitabıma karşı ilgi beni son derece mutlu ediyor. Amaçlarımdan biri de zaten insanları dil öğrenme zahmetinden mümkün olduğunca kurtarmak.

akarslans-affixionary

 

Çok değerli dostum Onur CEYLANLI ile yazdığımız benim ikinci kitabım, onunsa ilk kitabı olan READING PASSAGES in ENGLISH for EVERYBODY from A.1 to C.2 (HERKES için İNGİLİZCE OKUMA PARÇALARI A.1’den C.2’ye) 2019 Haziran’da basıldı.

Basılan bir başka kitabım ise Türkçe Konuşanlar için İngilizce Kelimelerin Söyleniş Kuralları adlı telaffuz kitabım. Bu kitap da benzeri bulunmayan bir türden. Kitabım satışa çıktı.

Bundan sonra da hedefim benzeri olmayan başka başka ürünler ortaya koymaktır. Kafamda bir iki kitap projem daha var, hatta başladım bile. Birşey yapmadan duramam pek.

Dilerim paylaşımlarımdan memnun kalırsınız. Farklı bir şeyler yapmak istiyorum. Paylaşımlarıma yorum yapmayı, beğendiklerinizi paylaşıp yaymayı unutmayın. Reklam olsun biraz:)

Tekrar hoşgeldiniz, hep beklerim kenanakarslan.com’a.

Kenan AKARSLAN

İngilizce Öğretmeni

Herkesin işine yarayacak ücretsiz görüntüleri de paylaşıyorum. Kanalıma gitmek için TIKLAYIN

Öğretmen Eğiticisi rozetim:

Bu belgenin açıklaması için aşağı bakınız.

Rozetin açıklaması:

AE E-Teacher Fall 2018 Professional Development for Teacher Trainers MOOC Badge

AE E-Teacher MOOCs

Awarded on Nov 14, 2018

The owner of this badge successfully completed the American English (AE) E-Teacher Program’s Fall 2018 Professional Development for Teacher Trainers massive open online course (MOOC), facilitated by Arizona State University. The AE E-Teacher Program is sponsored by the U.S. Department of State, Bureau of Educational and Cultural Affairs. This MOOC provided teaching professionals around the world methods for creating, presenting, and evaluating effective teacher training workshops. Weekly topics included the following: 1. Leading a teacher training workshop vs. classroom teaching, 2. Doing a comprehensive needs analysis, 3. Crafting an impactful training for your specific academic context, 4. Pitching the training to administration and colleagues, and 5. Evaluating Training: Teach – Reflect – Change.

Criteria

This badge is awarded to participants who successfully completed all five (5) modules of the Fall 2018 Professional Development for Teacher Trainers MOOC with a grade of 70% or higher.

v1.1

JSONBAKED IMAGE

v2.0

JSONBAKED IMAGE

Öğretmen Eğiticisi sertifikam:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.